venec na dveře z květin

Květiny kolem nás jsou pro naši dobrou náladu jako stvořené a mít květiny na vchodu znamená, že za nimi bydlí pohodoví lidé. Způsobů výroby letních věnců je několik, jeden z nich si ukážeme právě teď.

Základem věnce je kruh vytvořený z pružného proutí, dá se i koupit, ale určitě nejlépe si ho jednoduše vyrobíte sami. Průměr věnce by měl být asi 40 cm. Dále si připravíme asi deset až dvacet různých umělých květin, můžeme zvolit i tzv. zeleň, třeba asparágus nebo kapradiny. Můžeme připojit i třeba umělé ovoce či jiné barevné plody.

Na stole si připravíme kompoziční základ ze zeleně a menších květů, dobrá je občas porušená symetrie, tedy symetrie porušená jednou dvojicí květů. Celek spojíme stahovacím páskem.

Vytvoříme další skupinu květů, opět ji spojíme a přiděláme k první. Jde o to vytvořit bohatou kytici, která zakryje spodní část věnce.

Ze zbytků květů utvoříme ještě jednu kytici, kterou umístíme na horní část věnce. Tím je věnec hotov, dokončíme poslední kosmetické úpravy a můžeme ho pověsit na dveře. Podívejte se také na návod na letní věnec na dveře.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments