vyroba lampionuLampion je věc, kterou mají rády děti, na lampionové průvody se těší dlouho a také o něm pak dlouho vyprávějí. Dnes vám ukážeme, jak si můžete vyrobit jednoduchý lampion, ale který není vhodný na nošení. Pro zručnější však taková dodělávka jistě nebude vážnějším problémem. Ostatní mohou lampion použít jako dekoraci do okna.

Nejdříve budete potřebovat fixu, značkovač, barvičky a podobné malovací náčiní. K ruce byste měli mít dále kancelářskou sešívačku. Hlavní částí lampionu je papírový válec. Ten je tvořen ze dvou archů papíru.

Na videu se doporučuje předtištěná šablona, ale nejsme si jisti, že je k dostání i v naší obchodní síti, proto nechejte výzdobu lampionu nejlépe na dětech. Bylo by vhodné jim papír nějak předkreslit, aby papíry při sešívání na sebe navazovaly. Tím jsme se již dostali k sešívání, na každou stranu se doporučují alespoň čtyři spoje, aby se papír neodchlipoval.

Nyní vezměte čistou a prázdnou sklenici, třeba od okurek, vložte do ní čajovou svíčku, zapalte a přiklopte papírovým válcem. Když se v místnosti zhasne, lampion bude jemně svítit pro potěšeni nejen vaše, ale hlavně vašich ratolestí.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments