Takzvané vertikální zahrady si začínají získávat oblibu i u nás. A nemusíme přitom brát v potaz jen obrovské zahradní projekty, které pokrývají květinami celé stěny domů. U našich zahrádkářů naopak bodují jednoduché stavby, ke kterým postačí stará paleta.

Dnes si ukážeme dva návody na jednoduchou vertikální zahradu z palet, přičemž oba návody zvládnou i méně zruční uživatelé. V prvním návodu sice nebudeme dělat dekoraci na zahradu z europalet, které jsou u nás běžné, ale klidně je můžeme použít. Berte tedy video především jako inspiraci na krásnou ozdobu zahrady.

Jako první je třeba zajistit zadní stěnu palety, tak, aby nedocházelo k propadání zeminy. K tomu můžeme použít buďto desku, nebo, jak uvidíte v druhém videu, běžně dostupnou prodyšnou tkaninu.

VERTIKÁLNÍ KVĚTINÁČE
Jako alternativa k vertikálním zahradám slouží oblíbené vertikální truhlíky a květináče, které můžete umístit do prostoru a perfektně tak rozbít stereotypní ráz zahrady. Nejvýhodněji koupíte v tomto eshopu

Jakmile je paleta připravena, položíme ji na zem a nasypeme do otvorů zeminu. Poté vkusně osadíme a můžeme rovnou zalít. Poté paletu postavíme a osadíme i vrchní část. Krásná vertikální dekorace na zahradu je hotova. A jak vidíte paní na videu má těchto paletových výrobků několik a vypadají dobře i ve větším množství

Druhé video ukazuje jak udělat z palety vertikální zahradu, ale bez osazování, které je poté na vás. Prvním krokem, který je ve videu ukazován je potřeba přemístit zadní laťky z palety o něco výše, ale domníváme se, že to není třeba. Jednoduše bude stačit natlouci do mezer mezi jednotlivými laťkami tkaninu, kterou následně naplníme zeminou a osadíme. Pro lepší představu se podívejte na video.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments