Jak postavit dětský domek z palet (část 3)

domekzpaletnavodStřecha

Před výrobou samotné střechy se rozhodněte jak moc bude přesahovat domek. Podle toho volte délku prken, kterými bude střecha tvořena. Přesah je dobré volit tak, aby co nejméně pršelo na domek, na druhou stranu příliš dlouhá prkna nebudou na střeše vypadat dobře. Potom už stačí správně nařezaná prkna natlouct na trámy. Snažte se přitom, aby seděla v jedné rovině, případné nerovnosti sice lze později zaříznout, ale je to zbytečná práce navíc.  Po natlučení prken přistoupíme k izolaci střechy – jde sice o malý zahradní domek z palet, ale je třeba jej patřičně ošetřit ať chvíli vydrží. Na to použijeme nejlépe zbytky ipy, která se válí na půdě, případně koupíme pár metrů. Ipu natloukáme v horizontálních pruzích vždy odspodapřičemž dole necháváme přesahy, které později zahneme kolem střešních prken. strecha Používáme k tomu hřebíky s krátkým hrotem a velkou hlavičkou, nazývané papíráky (nebo jiné hřebíky s podobnými vlastnostmi). Postupujeme až pod špičku střechy, kde přeložíme poslední pás ipy a uděláme z ní “stříšku”. V místě, kde se střecha láme nesmí být žádná mezera, aby do domku nezatékalo.

strecha 3

Poté přeložíme přesahy ipy kolem spodních prken a přitlučeme zespoda. Potom doporučujeme přikrýt celou střechu ještě pásy šindele, které se běžně pouřívají při stavbě altánů a právě zahradních domků.

strecha 2

Opět stačí pár metrů a opět přitloukáme směrem odspoda nahoru tak, aby se překrývaly v místech, kde jsou hřebíky. Vrchní plát šindele opět jen přeložíme a natlučeme na střechu tak, aby do domku nezatékalo (přestože v těchto místěch již izoluje ipa). Střecha je hotová, můžete se pustit do doplňků.

Tento návod slouží pouze jako inspirace pro kutily, do stavby domku se nepouštějte pokud nemáte alespoň základní zkušenosti s prací se dřevem. Nezapomeňte, že v domku si budou hrát děti, takže dbejte na pevnost a stabilitu stavby.

JEDNOTLIVÉ DÍLY SERIÁLU:

Pokud máte připomínky, dotazy, nebo rady a nápady, podělte se v komentářích.

Bookmark the permalink.

7
Komentujte

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
janinaJak postavit dětský domek z palet (část 4) | Letní dekoraceadminKatkaDave Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dave
Host
Dave

Zdravím. Super nápad, kterým se inspirujeme ve stavění domečku z palet pro děti. Díky

Katka
Host
Katka

Díky za inspiraci.Jen bych chtěla vědět jak to máte vymyšlené okna a dveře?Je to super stavba.

janina
Host
janina

My jsme dali místo dveří závěs ze staré záclony. Na boky dveří jsme přidělali pásky na suchý zip, do kterých tu záclonu uchycujeme. Když byl vítr, tak to lítalo všude kolem.