Dekorace do bytu, handmade doplňky do ložnice, obýváku a kuchyně dokážou zútulnit vaši domácnost ještě více. Jsou to právě maličkosti, které vytvářejí domov a celkovou atmosféru v místnosti.

V každém příbytku i v místnosti se dá vykouzlit taková atmosféra, abyste jste se do něj rádi vraceli. Někdy stačí změna materiálu, či vhodný výběr dekorací. Na většinu změn přitom ani netřeba utrácet velké sumy, jsou spíše otázkou nápaditosti a vynalézavosti. Není třeba hneď vyměnit kuchynskú linku nebo obývací stěnu.

Handmade dekorace

Pokud víte vyšívat, kreslit, malovat na sklo – prostě pokud máte nějakou fantazii, vytvořte si určitě do svého bytu nějakou hand made dekoraci. Vlastnoruční dekorace váš domov příjemně zútulní. Nikdo ve vašem blízkém okolí nebude mít stejnou dekoraci, protože každý jsme jedinečný a máme jedinečné nápady.

Pár tipů jak si kreativní oživit interiér bytu

1.Je velmi důležité malovat, hrát si s barvami. Příliš šedé kousky zdokonalte štětcem a výraznou barvou. Čistý, neutrální interiér si občas sám ptá zvýraznit.

2.Na kreativní oživení lze použít opravdu cokoliv, dokonce i obyčejné bedničky z ovoce. Bedničku důkladně očistíme, vybrousíme a můžeme na ně malovat různými barvami, nalepit na ně různé tapety a pověsit to prostě jen na čistou stěnu. Čistá stěna se tak oživí a dostane svůj šmrnc.

3.Rôzne staré látky stejně můžeme použít jako kreativní dekoraci. Například to můžeme použít na záclonu a svázat konce.

4.Když se jednou pustíte do věšení, nebudete vědět kdy přestat – je to jako nějaká mánie. Namísto barevných stěn a tapet zkuste rozveselit své stěny různými navěšenými fotografiemi nebo upomínkovými obrázky. Jako podklad můžete zvolit různý materiál – například jako nový trend na takové ověšené stěny se používá věšáková stěna (věšák na kabáty).

5.Rôzne motouzy a uzlíky stejně vědí vaší domácnosti dodat nějaký pocit útulnosti a spokojenosti. Různé motouzy můžeme použít na zavěšení různých květináčů a jiných dekorací. Z přírodního provázku umíme udělat libovolné uzlíky na květináč. Do květináče zasadíme libovolnou pokojovou rostlinu, a pak už jen stačí zavěsit do prostoru.

6.Papírové či dokonce látkové dekorace jsou skvělým nápadem, jak si rychle, ale hlavně levně zlepšit bydlení. Stříhání a vyrábění různých vzorů, krásné nástěnné květiny, různé tvary, které nám tvoří naše bydlení a zpestří ho.

7.Dokonca i z různých květin, bylin se dá vytvořit pěkná dekorace do bytu. Například levandule, je velmi vděčná bylina, kterou lidstvo už využívá velmi mnoho let.

Využití této byliny je v potravinářském průmyslu, kosmetickém průmyslu a dokonce se z ní dají vytvořit do domácnosti různé věnce a dokonce i sáčky, které se dají zavěsit, nebo jen tak položit někde do prázdného prostoru. Levandule je i zajímavostí na Chorvatském ostrově Hvar – setkáte sa tam s ní v podstatě na každém kroku.

8.Dokonca i z klasických vinných sklenic se dají udělat nějaké dekorace na stůl či do obývacího pokoje nebo do kuchyně. Pohár můžeme naplnit solí nebo nějakými ozdobnými kamínky a jen tak tam položit čajovou svíčku. Jak svícen to bude působit velmi útulně a krásné.

Závěr

Jak můžete vidět na zútulnění bytu vůbec nepotřebujeme investovat velké množství peněz ani nepotřebujeme kupovat nový drahý nábytek. Bydlení si můžeme efektivně zútulnit i těmito jednoduchými handmade dekoracemi. Stačí mít trošku fantazie a sebereflexe a vše půjde samo.

Similar Posts
4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments