Jak postavit dětský domek z palet (část 4)

Po čase se vracíme k výrobě domečku na zahradu pro děti. Tentokrát s doplňky, které zpříjemní dětem pobyt v domku. Nechte se inspirovat.

Jako první budeme zřejmě řešit okna a dveře. Tady není nic jednoduššího než umístit dřevěnou, či kovovou tyč a na ní natáhnout závěs. Dětem to stačí a domeček bude vzdušnější. Ti náročnější ovšem zřejmě zvolí klasiku na pantech, tedy dřevěné rámy, či desky z lehkého materiálu.

Netlačte na dekorace a vybavení domečku, děti si jej nejlépe vyzdobí samy

V interiéru domku by neměl chybět alespoň jednoduchý nábytek, tedy stolek, židle, nebo dokonce postel. Pravděpodobně se vám někde v kůlně, na půdě válí starší kusy nábytku, které stačí jednoduše restaurovat. Vyrobit si ale můžete i vlastní. Na to, jak vyrobit jednoduchou dětskou postel se můžete podívat v následujícím videu.

Domeček slouží dětem nejen jako útočiště a oáza soukromí, ale také jako úložiště hraček. K tomuto účelu je nejlepší vybavit vnitřek poličkami. Vzhledem k tomu, že domek jsme vyráběli z palet, které mají ve spojích dřevěné kostky, stačí sem vložit prkno (my jsme použili palubku) a natlouct. Kolem dokola domku, tak máte rázem spoustu místa na odkládání. Pokud si chcete vyrobit sofistikovanější poličky, mrkněte na toto video.

Pod štít můžete zavěsit různé dekorace, ale děti si nakonec domek ozvláštní a zabydlí sami. Vnitřek mohou vylepit plakáty. Děti jistě ocení také malou předzahrádku, tady se fantazii meze nekladou. Je dobré jim vymezit místo s jejich vlastní zahrádkou třeba prostřednictvím starého žebříku, ze kterého uděláte plůtek. Pokud vám zbyly palety můžete zkusit vertikální zahradu přímo u chatky.

Tento návod slouží pouze jako inspirace pro kutily, do stavby domku se nepouštějte pokud nemáte alespoň základní zkušenosti s prací se dřevem. Nezapomeňte, že v domku si budou hrát děti, takže dbejte na pevnost a stabilitu stavby.
PŘÍŠTĚ: Doplňky … JEDNOTLIVÉ DÍLY SERIÁLU:

Bookmark the permalink.

5
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Michaela DedkovskaDanica Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Danica
Host
Danica

My jsme do domku dali starou vyřazenou dětskou kuchyňku. Od té doby je zase v jednom kole a přes okno dostáváme nejrůznější pokrmy a nápoje (většinou písek, nebo natrhané květiny 🙂 Děti si dokonce vymyslely menu na tabuli, co jsme jim přišroubovali na stěnu domečku 🙂

Michaela Dedkovska
Host
Michaela Dedkovska

Děkujeme za návod. Chatku jsme postavili podle návodu, jen jsme ji dali na zámkovku a použili jiný materiál na střechu. Slouží výborně, děti se z ní nehnou. Hned vedle jsme jim vyšetřili místo na záhonek, zvládnou jednoduché rostliny jako je třeba hrách a naučí se aspoň něco dalšího. Ale nechali jsme se inspirovat fotografií a asi přidáme pískoviště.