Mezi domy na prodej v Teplicích najdete téměř vše, co vás jen napadne. Nabídka je však nejen poměrně pestrá, ale s téměř pěti desítkami položek navíc i relativně široká. Řada českých a moravských měst podobné velikosti je na tom často o poznání hůře. V padesátitisícových Teplicích a v jejich nejbližším okolí můžete vybírat mezi samostatně stojícími i řadovými domy, k dispozici jsou také velmi zajímavé vily a chystá se i několik developerských projektů. Najdete zde nemovitosti nové, případně opravené a pak také ty, které na renovaci teprve čekají.

Vaše finanční situace je taková, že vám neumožňuje koupi novostavby? Rozhodli jste se, že dáte přednost starší nemovitosti, kterou si postupně upravíte tak, jak vám to stav vašeho konta dovolí? Buďte opatrní! Staré domy občas skrývají nejedno „překvapení“!

Domy na prodej v Teplicích – pozor na starší nemovitost!

Rádi byste se konečně nastěhovali do svého vlastního příbytku? Zajímá vás, jaká je nabídka domů na prodej v Teplicích, ale při pohledu na aktuální ceny je vám jasné, že se budete muset trochu uskromnit? A to třeba tak, že se smíříte s menší užitnou plochou nebo si koupíte nemovitost starší, kterou časem zrenovujete? To jsou jistě řešení, která mohou dávat smysl. Můžete však také počkat, zda nepůjdou ceny dolů podobně jako ve Švédsku. Řada odborníků totiž cenovou korekci na letošní rok předpovídá. Obzvláště staré a energeticky náročnější bydlení může být už za pár měsíců mnohem dostupnější než dnes. Mnozí majitelé totiž při zhoršující se ekonomické situaci, která na Českou republiku postupně doléhá, možná nezvládnou svůj dům udržet a raději se ho vzdají. A to i za předpokladu, že za něj nedostanou zaplaceno tolik, kolik by si snad ještě nedávno představovali.

Risknete to a zkusíte koupit starší dům? V Teplicích se pro vás jistě něco najde. Jen pozor! Pořízení nemovitosti postavené před desítkami let se navzdory přívětivé ceně může nakonec ukázat jako špatné rozhodnutí!

Stav nemovitosti ať posoudí odborník!

Vyhlédli jste si starší dům, jehož cena je pro vás únosná? Nyní zcela vážně přemýšlíte o tom, že na nabídku kývnete? Ať už vám vlastník, případně jeho makléř či jiný zástupce budou ohledně technického stavu nemovitosti tvrdit cokoliv, věřte, že uděláte nejlíp, když si zaplatíte svého vlastního odborníka! Odborníka, který vše důkladně prozkoumá a vypracuje znalecký posudek. Minimalizujete tím riziko, že později narazíte na nějaký zásadnější problém, který by vám mohl doslova a do písmene udělat čáru přes rozpočet. Mohou se totiž objevit tzv. skryté vady. Je sice pravda, že můžete nemovitost reklamovat. Ze zákona na to máte 5 let. To však ještě neznamená, že bude s bývalým majitelem rozumná řeč a že bude ochoten v plné výši uhradit nějakou pozdější opravu, která se pro bezproblémové užívání domu ukáže jako zcela nezbytná. Podobným problémům je samozřejmě lepší předcházet.

5 nejobvyklejších závad

Vlastní bydlení je velice nákladné. O tom není pochyb. A přestože snad budou ceny některých nemovitostí konečně klesat a to možná i celkem výrazně, stále půjde o značnou investici. Být ve střehu, když kupujete starý dům, se tedy určitě vyplatí. A někdy je taková obezřetnost namístě dokonce i v případě novější nemovitosti. Nikdy nevíte, jaký „odborník“ ji stavěl. K nejobvyklejším závadám, které vás mohou potrápit, patří tyto:

  • Špatná hydroizolace stavby (vznikají „mapy“ a často i plísně)
  • Nekvalitní zateplení
  • Stará elektroinstalace
  • Použití nevhodných materiálů (olověné barvy na stěnách, střešní krytina nebo izolace z azbestu)
  • Nedostatečný odvod dešťové vody

Vlastnictví nemovitosti má u nás hlubokou tradici

Vaše touha po vlastním domově je zcela pochopitelná. Jde o přirozenou věc. V České republice je tradice vlastnictví nemovitosti navíc hluboce zakořeněna a bylo by proto spíše zvláštní, pokud byste se o koupi domu nebo alespoň bytu přinejmenším nepokusili. Jisté také je, že máte-li k dispozici finanční prostředky, které vám uskutečnění vašeho snu umožní, patříte k té šťastnější části tuzemské populace. Vzhledem k extrémním cenám realit, bude totiž do budoucna stále více lidí zřejmě končit v nájmu.

A že nemáte dost peněz na novostavbu? To přece vůbec nevadí. Jen dejte pozor, co kupujete! Aby se ze splněného snu nakonec nestala noční můra!

Jak velký dům asi tak hledáte? A jste připraveni na to, že může být péče o starší nemovitost někdy docela náročná?

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments