Každý zahrádkář, chalupář, nebo zkrátka každý, kdo se musí starat o zahradu, zná patálie spojené s neskladností zahradních hadic. Existuje sice celá řada navíjecích systémů a ukládacích držáků, ale ani ty často neřeší potíže se ztvrdlými a absolutně neskladnými plastovými hadicemi. I navíjení staré hadice je na obtíž. Naštěstí se na trhu objevila novinka a okamžitě si podmanila širokou veřejnost. Flexibilní smršťovací hadice by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Pojďme si o ní říct více.

Flexibilní smršťovací zahradní hadice jsou tvořeny dvěma plášti. Ten vnitřní je z chytrého materiálu a umí se zvětšovat a smršťovat. Vnější vrstva je potom ochranná a nedovolí jakýmkoliv vnějším vlivům, aby došlo k poškození hadice (viz. video níže). To ovšem není jediná výhoda této přelomové novinky.

Výhody smršťovací hadice

Tento druh hadice má hned několik obrovských výhod. Předně jsou skladné. Znamená to, že složená hadice je schopna se rozvinout až na trojnásobek vlastní délky. Je tak prakticky dostupná po celé zahradě, vzhledem k tmu, že se prodává převážně v délkách přes dvacet metrů. Smršťovací hadici po použití jednoduše uskladníte a manipulace s ní je výrazně jednodušší (klasické hadice jsou neskladné a špatně se s nimi manipuluje). Další výhodou je to, že tento typ hadice je lehký a snadno ji přenesou i senioři, či lidé s potížemi s pohybovým aparátem.

„Smršťovací zahradní hadice je lehká a manipulace s ní je radost“

Odolná proti poškození

Jistě také znáte to, že při zalévání, čas od času, hadici zlomíte a zastaví se tak proud vody. Musíte najít místo, kde se hadice zlomila a narovnat. U smršťovacích hadic tento problém mít nebudete. Princip je takový, že tento typ hadice má dva pláště. Smršťovací hadice jsou extrémně odolné proti poškození.

„Nikdy se nenamotá a je velmi skladná“

Doporučujeme na zahrady

Kvůli smršťovacím hadicím nemusíte měnit napojování vody do domu, ani vyústění pro pistoli, či stříkání. Na obou koncích je vybavena rychlospojkami, které v pohodě napojíte na současné vybavení, které již máte. Nemusíte se ovšem omezovat ani ve výběru délek, materiálu, či barevného provedení. Smršťovací hadice jsou k dostání v mnoha variacích.

smrstovaci-flexi-hadice

Smršťovací hadice vytváří silný proud vody a můžete ji tak připojit i k tlakové myčce. Smršťovací flexibilní hadice se vám nikdy nezamotá a práce s ní bude radost. Navíc se už nikdy nebudete muset dívat na ošklivou změť u domu, kterou dělaly právě plastové zahradní hadice.

Smršťovací hadice v akci můžete nakupovat zde.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments