Mít na své zahradě dekorační prvky je určitě cílem mnoha lidí. Nutno říci, že aktuálně mluvíme hlavně o dekoračních prvcích, které jsou spojeny se zahradou u našeho rodinného domu. Ta může být vybudována i v konkrétním stylu, ale co na ní velmi často patří, to je zahradní fontána. Tedy prvek, který spojuje estetickou krásu, ale také tekoucí vodu, která může vytvářet jak příjemné odlesky, tak samozřejmě může uklidňovat svým příjemným šuměním. Pojďme se společně podívat na to, jaké zahradní fontány existují a že využití pouze v souvislosti s exteriérem není vždy to jediné.

Jaké existují designové varianty?

To hlavní, na co se pravděpodobně každý zaměří, to je zcela určitě design, jaký může zahradní kašna konkrétně mít. V tomto směruje možné vsadit jak na moderní provedení, tak i to klasické. Co je ale samozřejmě také jisté, to jsou poměrně zajímavé nápady, kdy mohou mít zahradní kašny například tvar studně. Hledáte-li něco skutečně neotřelého, rozhodně si v tomto směru vyberete.

zahradni_kasna

My však budeme ještě o něco konkrétnější a tak nesmíme zapomínat ani na taková provedení, jako jsou třeba variaci se zajímavě řešeným vodním kolem, nebo antické kašny či fontány, které umí dodat vaší zahradě pořádný kus romantiky. Pokud přesně toto hledáte, rozhodně se nebojte, že byste si nevybrali.

Různé velikosti jsou samozřejmostí

Jaké existují zahradní fontány a kašny z hlediska designu, to jsme si víceméně zmapovali. Nyní je třeba zaměřit se také na různá velikostní provedení, která s touto oblastí přímo souvisí. Je jasné, že pokud hledáte pouze drobná řešení, uchvátí vás zahradní fontánky o velikostech okolo 40 centimetrů, které patří k těm nejmenším. To ale neznamená, že by se nutně v daných rozměrech držely i další možnosti. Hledáte-li naopak prvek výrazný a dominantní, nebojte se toho, že by pro vás nebyl připraven. A to třeba o rozměru celých 120 centimetrů, který jen tak nepřehlédnete.

Vybírejte i z různých materiálů

To nejzajímavější z hlediska výběru se jistě odvíjí právě v oblasti materiálů. Dnes už dávno neplatí, že by zahradní dekorace – sochy a fontány musely být vyráběny pouze z běžného kamene. Ten samozřejmě logicky zůstává, ale je doplněn variantami o něco modernějšími. Jednou z nich je třeba klasická litina. Ta nadchne hlavně svou odolností a kvalitou. Vybírat lze ale i z přírodních materiálů, které patří do sekce obnovitelných zdrojů. Jak už mnozí tuší, máme na mysli logicky dřevěná provedení. I tento materiál nijak nezaostává v kvalitě, a to ani ve chvíli, kdy je v neustálém kontaktu s vodou. Více se o kašnách můžete dočíst také na wikipedii.
Zkuste i osvětlení

Co by mělo být nedílnou součástí těch zahradních kašen, které mají zaujmout, to je určitě jejich osvětlení. I to může být součástí některých z modelů na našem trhu. Jakmile se lehce setmí, celá fontána se rázem dokonale prozáří a tak bude vaši zahradu zdobit i po celou noc. I to je cesta k tomu, jak mít něco naprosto ojedinělého a úžasného.

Similar Posts