kvetiny do okenChcete si netradičně vyzdobit okna, ale i třeba jiný prostor? Naučíme vás nyní, jak si jednoduše k tomu vyrobit krásné barevné koule.

Co budeme potřebovat? Připravte si množství dlouhých špendlíků, nejlépe s větší hlavičkou, polystyrenovou kuličku asi 50 až 70 mm v průměru a různě barevný hedvábný papír.

Z papíru nastříháte obdélníčky asi 3 krát 4 cm a šest najednou ve středu propíchnete špendlíkem a ten zapíchnete do polystyrenové koule. Papírky pak prsty vytvarujete, ale spíše od povrchu koule odstávaly. Vezmete další šestici papírků a po propíchnutí je špendlíkem vpíchnete též do koule asi 1 až 2 cm daleko od květu prvního. Správnou vzdálenost poznáte po úpravě okvětí.


Pokračujte dalším připichováním papírků a jejich upravování, až je koule po celém povrchu pokrytá papírovými květy. Nakonec stejným způsobem připíchnete do koule i stužku a celá se může pověsit na okno.

Vylepšit se dá práce tím, že použijeme zubaté nůžky, jiné kombinace barev, různé velikosti střihaných papírků a podobně. Jen rada na závěr, pokud chcete kouli umístit na zeď, vyzdobte jen její jednu polovinu.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments