300x300-1447427988.jpgKrásnou dekoraci, kterou ocení zejména děti, můžete vyrobit jen s pár drobnostmi, které doma najdete. Získáte tak zátiší s pláží a tyrkysovým mořem, pro panenky, ale fantazii se meze nekladou. My vám ukážeme jak udělat základní prvky zátiší a na vaší fantazii je, jak je poskládáte a co vše do něj dáte.

 

 

K výrobě potřebujete jen vodu, trochu pracího prášku, guarovou gumu, kinetický písek, potravinářské barvivo modré a vybrané figurky, či doplňky (v tomto případě Ariel, palmy a podobně). Vše dohromady bez figurek pořídíte do dvou set, ale materiál rozhodně nevypotřebujete všechen, takže zátišíček a dalších výrobků můžete udělat více. Figurky můžete použít třeba ty, se kterými si už děti nehrají – ruku na srdce pár jich doma najdete.

 

Kde koupit:

Tekutý kinetický písekNejlepsi-darecky.cz

Guarová guma Pilulka.cz

Potravinářské barvivo – v každé drogerii

Jak vyrobit moře

Postup je velmi jednoduchý. Jako první uděláme tyrkysové moře. Do menší nádoby nalijte vodu (cca 200 ml) a do ní nasypte vrchovatou lžičku pracího prášku. Rozmícháme a poté si do velké misky připravíme další díl směsi z guarové gumy. Pokud to slyšíte poprvé, podívejte se sem pro více informací, pro účely výroby zátiší vám stačí vědět, že se jedná o rozpustnou vlákninu přírodního původu.

Do mísy nalijeme přibližně 400 ml vody a přidáme jednu lžíci guarové gumy v prášku. Tady budete muset míchat intenzivně a i tak počítejte s tím, že zůstanou hrudky. Ty propasírujte pomocí cedníku. Vznikne želatinová směs, do které už jen přidáte potravinářské barvivo modré. Po důkladném promíchání přidáme vodu s pracím práškem, kterou jsme již připravili dříve. Docílíme tak hustější směsi. Voda je hotová, můžeme přistoupit k dalšímu bodu.

Tekutý kinetický písek místo pláže

Na kulatý tác vložíme kinetický tekutý písek a vytvarujeme tak, aby připomínal písečnou pláž. Poté jednoduše přidáme želatinu a vytvarujeme do konečné podoby písečné pláže s mořem. Želatina je tvárná, takže by to mělo jít snadno, nakonec ale stejně budete muset doplnit i tekutý kinetický písek. Jaký bude mít pláž tvar záleží na vaší kreativitě. Nemusí jít jen o nudnou rovnou čáru.

Na pláži nesmí chybět židlička pro posezení a také palmy. Písek můžete libovolně tvarovat, udělejte z něj prsty podstavec pod slunečník. Fantazii se meze nekladou. Okolo palem můžete umístit barevné kamínky, slunečník a křeslo nahradit či doplnit hračkami do písku.

Plavání v moři

Do modrého gelu – tedy moře – usaďte Ariel. A další panenky. Co se dál bude odehrávat záleží jen na dětech. Tekutý kinetický písek má tu výbornou vlastnost, že z něj můžete vymodelovat prakticky cokoliv. Však se k němu také prodávají třeba bábovičky, se kterými si děti mohou hrát i v pokojíčku. Nezapomeňte také na hrad z písku, který se dá pořídit hotový nebo si jej z písku vybudujete.

Celou scenérii můžete připravit s dětmi nebo si ji mohou pod vašim dozorem připravit sami. Není to náročné technicky, ani na čas. Naopak si u toho užijete spousty legrace.

TEKUTÝ KINETICKÝ PÍSEK KOUPÍTE NEJLEVNĚJI V TOMTO ESHOPU.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments