Mějte krásnou zahradu nejen přes den, ale i po setmění. Solární dekorace nepotřebují žádné kabely, nabíjet se budou i když na ně nesvítí přímé slunce a svítit vydrží prakticky celou noc.

Zahradní dekorace nabízí skvělou možnost, jak se realizovat a zútulnit si vlastní kousek přírody podle svých představ. Kromě klasických dekorací se v poslední době rozšířily dekorace na solární energii. Nepotřebují tedy žádné kabely, nabíjí se samy a jejich provoz vás nebude stát ani korunu navíc. Jen nezapomeňte při hledání vhodného umístění na to, aby měly přes den dostatek světla. Nebojte, baterie se bude nabíjet, i když bude slunce zrovna za mrakem. Všechny uvedené venkovní dekorace jsme našli na Biano.cz.

Světelné řetězy

Večerní posezení v altánku bude mít díky světelným řetězům dokonalou atmosféru. Solární osvětlení je ideální pro samostatně stojící altánky, kam by bylo komplikované táhnout kabely. Skvěle vypadají i omotané na balkonovém zábradlí.

Lampiony

Díky solárním lampionům budete večer na zahradě nejen lépe vidět, ale vaše letní párty a grilování získají úplně jinou atmosféru. Navíc vypadají skvěle i za denního světla. Solární lucernu si můžete pověsit i na balkon nebo verandu. Plně nabité vydrží svítit celou noc.

Solární lampy

Petrolejové lampy měly něco do sebe. Pokud jste zatoužili po romantickém osvětlení zahrady nebo balkonu, můžete to udělat i ekologicky. Skleněná lampa, ve které je ukrytý řetěz s malými LED světýlky bude vypadat krásně zavěšený na zábradlí i postavený uprostřed stolu. Vybrat můžete i takovou lampu, která se po setmění sama rozsvítí.

Fontánka do jezírka

Zahradní jezírko bude vypadat jak z pohádky, když do něj pořídíte solární fontánku. Ta kromě několika efektů pomáhá udržet vodu v jezírku v pohybu, což je prospěšné pro citlivý podvodní ekosystém.

Zahradní fontána

Minimalistické, moderní, ale i zdobně barokní. Fontánku si můžete vybrat v nespočtu provedení. Umístěte ji v blízkosti zahradního posezení, kde v horkých dnech bude příjemně ochlazovat vzduch. A pokud se poštěstí, přiletí se do ní osvěžit i ptáci.

Světla okolo cesty

Olemujte si cestu ke vchodovým dveřím, altánku nebo garáži pomocí LED světel poháněných solární energií. Nejpraktičtější jsou zapichovací světla, která odolají i silnému větru. Přemístit je můžete kdykoli se vám bude chtít. Zapnou se samy po setmění a vydrží svítit až 8 hodin.

Pítko pro ptáky

Horké letní měsíce znamenají často i dlouhotrvající sucho. A to nedělá dobře ptákům. Pořízením solárního pítka, které v horkých dnech využijí ke koupeli a osvěžení, uděláte radost nejen jim, ale i sobě. Pítka jsou totiž praktická a taky velmi zútulní zahradu i třeba balkon. Často bývají spojená i s krmítkem, takže ptačí občerstvení bude kompletní.

Svítící dekorace

Pokud si neumíte představit zahradu bez trpaslíků nebo jiných sošek, máme pro vás dobrou zprávu. I takové dekorace mohou mít solární pohon. Díky tomu v noci svítí, takže je můžete rozmístit okolo cesty tak, aby vám po setmění pomohly s orientací. A děti je budou milovat.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments