Letní grilování na zahradě s rodinou nebo přáteli, které se protáhne do tmy. Anebo romantické posezení s partnerem na terase. Takhle nějak si většina z nás představuje ideální letní večery.

Příjemné posezení po nástupu tmy zajišťuje vhodně vybrané a umístěné osvětlení, které dokresluje kouzelnou atmosféru společných večerů.

Letni zahrada 3

Jaké venkovní osvětlení však zvolit, aby nevábilo hmyz, nemělo zbytečně drahý provoz a především dokázalo příjemně osvítit zahradu či terasu?

Fenoménem současnosti je technologie LED. Jedná se o nejúspornější osvětlení, které je k dostání v nejrůznějších barvách a intenzitách světla. Na rozdíl od jiných osvětlení neprodukuje UV záření a proto jeho světlo nepřitahuje hmyz tolik jako jiné technologie.

Letni zahrada 5

Jedinečnou devízou LED osvětlení je dlouhá životnost a bezúdržbovost. LED vydrží svítit několik desítek tisíc hodin a po celou tuto dobu na něm není potřeba nic vyměňovat ani provádět údržbu. Je odolné proti horku, mrazu a dokonce i otřesům. Jedná se o chladný zdroj světla, proto se při kontaktu s ním se nepopálíte a zároveň je sníženo na minimum riziko požáru. LED osvětlení je spolehlivé, odolné a jeho životnost nesnižuje ani případné časté rozsvěcení a zhášení.

Letni zahrada 1LED je vhodné nejen do interiérů, ale vyrábí se též jako venkovní osvětlení. Můžeme je využít pro osvětlení u vchodu do domu (sloupky podél příjezdových cest či okrasných záhonů, nástěnná svítidla u vchodových dveří, podsvícení schodů nebo zábradlí pomocí LED pásek), na zahrady (např. závěsná svítidla do altánů), terasy (např. nástěnná svítidla) atd.

Mnozí ocení, že LED umožňuje různé hrátky se světlem. Například že je stmívatelné, takže lze  intenzitu vydávaného světla regulovat podle přání. Nebo že se mohou rozsvěcovat až na základě signálu pohybového čidla.

Dobře vybrané venkovní osvětlení je korunou zahrady nebo příchozí cesty k domu. Pokud si chcete dopřát spolehlivé, praktické osvětlení s levným provozem, které dobře svítí i vypadá, dopřejte si LED osvětlení.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments