jak na věnec na dveře

jak na věnec na dveře
Dávat si věnce na dveře je lidový zvyk, který se v posledních letech stal oblíbeným i ve městech a navíc i při různých příležitostech, nejčastěji Vánoce, Velikonoce a nyní i jaro a léto. Na věnec lze použít přírodní materiály, jako větvičky, listy, květy, ale protože na dveřích nemají žádný zdroj vody, jejich životnost je velmi krátká. Proto vás naučíme si vyrobit letní věnec k umělých materiálů.

Základem bude nějaký pevnější kruh třeba z tvrzené pěny, polystyrénu apod. Na něj namotáme zelený základ, který může být z některých druhů přízí, například

Techno Paillette, mohér, některý z typů Eyelash, Furie atd., měl by připomínat trávu. Po namotání vlnu rozcucháme, aby jednotlivé nitky vytvořily jednotnou plochu.

Připravíme si alespoň dvoje, ale lépe více, barevně odlišené květy, které porůznu na věnec velkými špendlíky připevníme. Můžeme použít i některé plody, třeba jeřabiny apod., ale raději menší než větší. Pokud jsme tuto výzdobu dokončili, vezměte širokou barevnou stuhu, ustřihněte ji na dvojnásobnou délku, než si myslíte, že by měla viset. Vyrobte mašličku, připevněte ji pod horní konec stuhy a celek můžete zavěsit na dveře. Pokud se zajímáte o výzdobu dveří, zkuste se podívat na inspiraci pro další dekorace na dveře.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments