ozdobna dlazdice Vyzdobit si byt nebo připravit dárek pro někoho blízkého lze i ze starých talířů.
Talíř rozdělíme na menší kousky, odstraníme části, které se nehodí buď barevně, že jsou bílé, nebo tvarově. Kousky by měly být na ozdobné straně pokud možno rovné. K výzdobě můžeme použít i malé čtvercové dlaždičky, barevné kamínky, sklíčka a podobně.

Každý kousek pak lepíme na keramickou desku, která má tvar, jaký chceme docílit. Mezi kousky necháváme mezery, maximálně však 5 mm. Všechny dílky by měly v konečné verzi být v jedné rovině, proto tenčí podlepujeme podložkami. Postupně zaplníme celou plochu.

Připravíme si spárovací hmotu, ale dá se použít i tmel pro venkovní použití nebo vodotěsný. Barva hmoty může být různá, tmavší může námi vytvořený dekor zvýraznit, někdo vsadí raději na hmotu méně výraznou. Hmotu roztíráme po povrchu mozaiky tak, aby se dostala do každé spáry. Ještě než hmota zaschne, očistíme hadříkem jednotlivé kousky výzdoby, drobné úpravy můžeme dokončit kouskem vaty na špejli a podobně. Další vyčištění lze učinit i po zaschnutí, ale je to již pracnější. Každopádně jde o příjemnou alternativu tradiční výzdoby zahrady.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments