Máte malý byt, ale nechcete se spokojit s málem? Pak vězte, že i v malém prostoru se můžete vyřádit, stačí jen pár triků. Ať už vás čeká jen vybavení nového bytu, nebo rovnou rekonstrukce, pamatujte na několik základních pravidel, které vám pomohou svůj vysněný byt perfektně vybavit.

Barvy

Jedním z nejčastějších prvků, které byste měli v malém bytě respektovat, jsou světlé barvy. Ať už na stěnách, tak při volbě nábytku. Bílou rozhodně nic nezkazíte, ale můžete volit také odstíny modré, fialové, či zelené. Pokud chcete tapety, doporučujeme opět světlejší barvy.

Stejně tak byste měli postupovat při výběru barvy podlahy. Ať už zvolíte jakýkoliv materiál, zkuste jednobarevnou světlou pokládku. Musí ale působit jednolitě. Chcete-li v interiéru mít koberce, raději kupte ty obdélníkového tvaru. Opticky to místnost zvětší.

Nábytek

Volba nábytku do malého (ale i velkého) interiéru je vždy nejdůležitější a co si budeme namlouvat i nejtěžší. Nábytek by měl být opět světlejší a pokud možno maximálně rozkladatelný. Ovšem právě nábytek nemusí vždy odpovídat vašim představám. V takovém případě doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří navrhnou nábytek a celý interiér dle vašich představ a přesně budou vědět, jaké prvky do interiéru umístit. Některé subjekty potom nabízejí přímo návrh a realizace interiérů .

I v malých bytech musíte uskladňovat svůj majetek. A i v malých bytech získáte prostory nejlépe vestavnou skříní. Umístěte ji ale raději do ložnice nebo do předsíně pokud je to možné. Naopak v obýváku místem neplýtvejte a třeba i televizi umístěte na stěnu. Komplikovaná obývací stěna by mohla působit příliš rozměrně.

Kuchyně

V malé kuchyni musíte v maximální míře využít místo, které máte k dispozici. Pořídit tak musíte především nástěnné skříňky. Existují také plochy, které lze vysunout z kuchyňské linky a získat tak větší prostor pro vaření aniž by předtím zabíral příliš místa. Do této kategorie můžeme zařadit také některé drátěné programy určené do rohových skříněk.

Rekonstrukce malého bytu není nic těžkého, důležité je začít, dobře rozvrhnout všechny prvky a pustit se do toho. Držíme palce.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments