aranzovani kvetin navodKvětiny nás doprovází skoro celým životem, hlavně v dospělost. Dnes vás naučíme jeden ze způsobů aranžování květin.
Budete potřebovat menší čirou skleněnou vázu, nejlépe válcovou, do tří čtvrtin ji naplňte vodou. Kápněte do ní trochu domácího bělidla.

Nyní vezměte list kořenokvětky, lidově zvané “ševcovská palma“ nebo “domácí štěstí“, smotejte ho a vložte  do sklenice k jejím stěnám. Pokud list kořenokvětky o mnoho přesahuje horní okraj, raději ho zastřihněte nebo zahněte. K výzdobě jste si připravili určitě růže, zbavte je proto trnů a dolních listů, pokud to jsou květy jiné, zůstaňte jen u odstraňování listů. Změřte výšku sklenice a jednotlivé květy začněte střihat asi 2 cm nad okraj, čím vkládáte kytky dovnitř kytice, střihejte jim stonky o něco delší, aby vznikla z květů skoro polokoule.

Pokud je sklenice plná, jste skoro hotoví, jen pro zlepšení vzhledu vezměte několik stvolů medvědí trávy (beargrass) a umístěte je tak, aby nad kyticí tvořily oblouky, stačí tři nebo čtyři.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments