jak vyrobit koraleDnes se naučíme, jak si vyrobit papírové korále.  Nejprve si vyrobíte korále. Z archu papíru vystříháte úzké a asi 20 cm dlouhé trojúhelníčky o takové základně, jak chcete mít jednotlivé korále velké. Můžete volit na jedny korále i několik velikostí. Nastříhané trojúhelníčky ozdobíte barevnými fixy jen po stranách a na špici, můžete dát na korálek jednu barvu, ale lze volit i složitější kombinace.

Barvy ale volte opatrně, aby korále budily jednotný dojem. Trojúhelníčky navíjíte na špejle či třeba párátka a lepíte bezbarvým lepidlem jen špičku. Přebytečné lepidlo roztáhnete po celém korálku. Na závěr korálky nalakujete bezbarvým lakem nebo i lakem na nehty.

Pokud jde o korálky, můžete vytvářet různé tvary podle toho, jaké tvary budete stříhat. Tímto způsobem můžete docílit i tvar koule (malá základna) či více hran (rovnoběžný začátek, prostředek šikmý, úzký rovnoběžný konec) a podobně.

Na závěr po dokonalém zaschnutí korále sundáte ze špejlí a navlékáte na drátky, kožené řemínky, provázky a podobně. Doporučujeme si vyrobit tak dlouhé korále, aby se daly kolem krku omotat vícekrát, tak papírové korále vyniknou nejlépe.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hongorka
hongorka
9 let před

to je dobrý ale už jsem to viděla