Už v dávné historii v Asii se vydávali lidé hledat zázračnou houbu Reishi. Tato houba pro ně měla nevídaně léčivé účinky a pokud se někomu podařilo ji najít, musel ji odevzdat u císařského dvora. Pokud tak někdo neučinil, mohl být uvězněn, nebo dokonce popraven. I dnes je tento druh houby považován za léčivý a její pěstování či zpracování není zrovna nejjednodušší. Občas jsou vidět i pokusy, kdy se pěstitelé pokouší lesklokorku vypěstovat ve vertikálních zahradách.

Houby Reishi (nebo také Ling ZhiGano-derma lucidum), které jsou u nás známé spíš pod názvem Lesklokorka lesklá, má přívlastek božská houba nesmrtelnosti. Její vlastnosti jí zaručili jedno z předních míst při léčbách tradiční čínskou medicínou. A to už po staletí. Obsahuje velké množství polysacharidů, čímž posiluje imunitu organismu, snižuje hladinu cholesterolu a podporuje krevní oběh. Díky látkám, které obsahuje, podporuje vhánění kyslíku do krve a má rovnež protizánětlivé účinky. V neposlední řadě umí také zpomalit vypouštění histaminu.

Reishi byly zkoumány vědci a celá řada léčivých látek se prokázala, navíc je zde i několik, které věda dosud nezná. Houby rostou na shnilých stromech v Asii a dodnes není snadné je najít. Údajně je třeba projít i kolem stovky stromů, než na jednu z nich narazíte. Ani potom ale není snadná její příprava. Existuje mnoho druhů Reishi a dokonce i možných způsobů jejího zpracování. V současné době lze zakoupit například výtažky z Reishi v podobě kapek, tablet a podobně.

Vědci se dále shodují na tom, že Reishi, coby doplněk stravy, nenese nežádoucí účinky a lze ji užívat i v kombinaci s jinými léky. Léčivých hub je mnoho, ale Reishi houba má nejdelší historii a pomáhá s největším množstvím problémů.

Similar Posts
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments