Jak osadit letní truhlíky

letní truhlíkyTruhlíky, ať již jsou dřevěné nebo umělohmotné, zdobí většinou okna a balkony našich domů a chalup, ovšem mohou být i umístěny na méně obvyklých místech, třeba na zábradlí před vchodem do domu, kolem cestiček a cest v zahradě, na podezdívce plotů a podobně.

A nyní rada, jak se má správně osadit truhlík na květiny. Na dno truhlíků se doporučuje položit vrstvu z menších kamenů nebo z keramických střepů. Pak má následovat zakrývající vrstva hlíny, na ní drobný štěrk a další vrstva hlíny. Tu posypeme granulemi pomalu uvolňujícího se hnojiva a také můžeme přidat tzv. retenční krystaly. Základ truhlíku je nyní hotov a konečně můžeme vysazovat kytky, třeba macešky.

Květiny do truhlíků bychom měli vybírat pečlivě, měly by to být rostliny se zdravými a zelenými listy a raději se doporučuje vyhnout se listům žlutým, suchým či jinak poškozeným. Truhlíky je nejlépe umisťovat na pozice ve slunné nebo mírně zastíněné oblasti. Na závěr je nutno dodat, že hlíny je v truhlících málo, takže neudrží vláhu po delší dobu, a tak je potřeba květiny pravidelně zalévat.

Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na